Блог

Бьюті+, Спорт, Остео / Колаген  / Колаген морський: наповнює суглоби здоров'ям

Колаген морський: наповнює суглоби здоров'ям

Напевно, майже кожен з нас, незалежно від віку, хоча б раз у житті стикався з неприємними хворобливими відчуттями у суглобах. Біль у суглобах може бути викликаний безліччю найрізноманітніших причин – від травм та сильного емоційного стресу до тяжких захворювань, які за відсутності адекватного та своєчасного лікування можуть призвести до втрати рухливості у уражених суглобах.

Усьому своя причина

Найбільш часто зустрічається захворювання суглобів під назвою остеоартроз виникає через те, що з віком або при постійних фізичних навантаженнях хрящ у суглобі руйнується, викликаючи запалення. Суглоб ущільнюється, втрачає рухливість, з'являються кісткові виступи та нарости.

Остеоартроз є патологією, частота якої з віком стрімко зростає. Якщо у 25–30 років це захворювання практично не відзначається, то до 65–70 років показник поширеності остеоартрозу колінних суглобів перевищує 1000 на 100 тисяч населення. У США остеоартроз посідає друге місце після ортопедичної патології у рейтингу захворювань, що обмежують функціональну активність пацієнтів.

ЦІКАВО ЗНАТИ!

В Україні відзначається висока поширеність остеоартрозу. Так, ця патологія виявляється у 47,7 % жінок віком 40-49 років, 62,8 % - 50-59 років, 74,9 % - 60-69 років, 79,9 % - старше 65 років. У чоловіків ці показники відповідно становлять 56,6; 72,3; 83,7 та 88,6 %

Звичайно, сильно позначається на суглобах і зайва вага – кожен набутий кілограм значно збільшує навантаження на так звані опорні суглоби – тазостегновий та колінний. За статистикою, захворювання колінних суглобів у людей із зайвою вагою зустрічаються вчетверо частіше, ніж у тих, чия вага перебуває у межах норми.

Неймовірний білок

Тривалий пошук речовин, які могли б відновлювати функції сполучної тканини, призвели до дивного відкриття: можливостям особливого білка – колагену.

Колаген – фібрилярний білок, що становить основу сполучної тканини організму (сухожилля, кістка, хрящ, дерма тощо) і забезпечує її міцність та еластичність. Колаген виявлений у багатоклітинних тварин та відсутній у рослин, бактерій, вірусів, найпростіших та грибів. Це основний компонент сполучної тканини та найпоширеніший протеїн у ссавців, що становить від 25 % до 35 % протеїнів у всьому тілі. Склад волокон колагену, як і будь-якого білка, це амінокислоти, основними з яких є гідроксилізин та гідроксипролін.

За джерелом отримання розрізняють тваринний (його отримують в результаті обробки спила зі шкур великої рогатої худоби або м'ясо-кісткової маси птахів), рослинний (гідролізований білок пшениці) та морський (виробляється зі шкіри та м'ясо-кісткової маси риб) колаген.

ЦЕ ЦІКАВО!

Колаген у матриксі суглобового хряща становить 50-70 %. Незалежно від віку, чоловіки мають більшу щільність колагену, ніж жінки. Це одна з причин, чому чоловіки, як правило, старіють повільніше, ніж жінки.

Молекули колагену створюють у шкірі людини особливу структуру, що забезпечує опору клітин. Саме колаген відповідає за пружність, міцність та еластичність тканин, їх молодість, гладкість та належне зволоження шкіри, а також за безперервне оновлення її клітин.

Волокна, що утворюються колагеном, здатні розтягуватися і знову набувати початкової форми. З віком ця здатність зменшується, особливо після настання менопаузи. Протягом 5 років після початку менопаузи шкіра втрачає приблизно 30 % колагену.

ЦЕ ЦІКАВО!

До 25 років рівень колагену знижується. Перший сигнал того, що вироблення колагену порушено – поява німімічних зморшок. Якщо намітилися носогубні зморшки, це сигнал, що виробництво власного білка колагену скорочується. Крім того, відбуваються невидимі оку зміни в суглобах.

На жаль, гормональне старіння шкіри неможливо відмінити, проте його можна сповільнити.

Серед білків колаген за міцністю, мабуть, немає собі рівних в організмі. Його волокно з легкістю витримує навантаження 6 кілограмів на 1 квадратний міліметр. Пояснюється така висока міцність багаторазовим скручуванням білка.

Колаген грає величезну роль життєдіяльності людського організму. У молодості обмін колагену та еластину характеризується тривалою динамічною рівновагою: постійному синтезу цих білків відповідає їхній ферментний розпад. З віком ця рівновага порушується.

Крім того, в організмі колаген відповідає за численні процеси:

  • зростання нових клітин у сполучних тканинах;
  • затримку вологи клітинами;
  • структурність та з'єднання клітин у єдине ціле;
  • пружність та еластичність зв'язків;
  • запобігання таким віковим шкірним змінам, як в'ялість, обвисання, поява зморшок.

Проведені дослідження показали, що щоденне застосування 2,5 %-ного колагену протягом 14 тижнів позитивно впливає на зростання м'язової маси (на 17 %) та збільшення щільності кісткової маси.

Колаген у світі спорту

Всього в організмі виділяють 19 типів колагену, а ось для підтримки гнучкості суглобів необхідне вироблення трьох.

Перший тип – це колаген для суглобів та хребта. Його нестача може виявитися у слабкості сухожилля і навіть у появі міжхребцевої грижі.

Другий тип – це будівельний матеріал сухожилля, який також має протизапальну дію.

Третій тип – основна його складова – це еластин, який відповідає за гнучкість суглобів.

Варто сказати, що підвищені фізичні навантаження, які зазнають атлетами, значною мірою збільшують значущість достатньої кількості колагену в їхньому організмі. Для тих, хто займається спортом, особливо важливо те, що колаген:

  • сприяє зміцненню кісток, зв'язок та суглобів;
  • знижує ризик отримання травми;
  • перешкоджає стоншенню хрящової тканини;
  • робить зв'язки, сухожилля та м'язи еластичними.

Особливо цей білок важливий для бодібілдерів, важкоатлетів, пауерліфтерів, які мають травми, що зазнають дискомфорту (біль, хрускіт, обмеженість рухливості) при навантаженнях у суглобах, хрящах та зв'язках.

Отримати необхідне

Для того, щоб заповнити нестачу колагену в організмі, були розроблені спеціальні комплекси, що містять готовий колаген. Так, компанією «Феліцата» представлені на фармацевтичному ринку засоби, покликані раз і назавжди усунути проблеми, пов'язані з порушеннями сполучної тканини. Це Колаген Морський Остео з Хондроїтином та Глюкозаміном та Колаген Морський СПОРТ з Хондроїтином, Глюкозаміном та ЧСЧ, які сприяють засвоюванню білків в організмі, надають стимулюючий вплив на білковий обмін, зміцнюють суглоби та перешкоджають їх передчасному руйнуванню.

У їхньому складі основна роль належить морському колагену Weishardt – світовому лідеру у виробництві білків для здоров'я.

ЦЕ ВАЖЛИВО!

Морський колаген виробництва Weishardt: відрізняється високим ступенем очищення (99,8 %); не містить ГМО, жирів, вуглеводів і пуринів; відрізняється високою біодоступністю; з успіхом пройшов клінічні випробування;

Морський колаген Weishardt найбільш близький за амінокислотним складом до людського, що сприяє гарному ступеню засвоюваності. В якості сировини колагену Weishardt використовується субстрат зі шкіри морських риб, виловлених в екологічно чистих районах, далеко від великих мегаполісів та підприємств. Ретельний контроль за джерелом сировини виключає влучення в продукт токсинів, лікарських засобів, а також мікроорганізмів. Надалі відбувається ретельне очищення та ферментний гідроліз колагену. В результаті молекула колагену ділиться на фрагменти – пептиди, які легко всмоктуються у травному тракті та постачають необхідний будівельний матеріал для синтезу власного колагену в організмі.

ЦЕ ЦІКАВО!

Колаген у матриксі суглобового хряща становить 50-70 %. Незалежно від віку, чоловіки мають більшу щільність колагену, ніж жінки. Це одна з причин, чому чоловіки, як правило, старіють повільніше, ніж жінки.

Крім колагену Weishardt, порошкоподібні засоби доповнені спеціальними речовинами, визнаними світовою суспільною практикою, як ефективні для відновлення суглобів компоненти.

Компоненти, що підсилюють ефект

Глюкозамін та хондроїтин сульфат, що є важливими складовими засобів Колаген Морський Остео з Хондроїтіном та Глюкозаміном і Колаген Морський СПОРТ з Хондроїтином, Глюкозаміном та ЧСЧ відомі у всьому світі як основні хондропротектори.

Глюкозамін і хондроїтин сульфат застосовують у лікуванні остеоартрозу та подібних захворювань як натуральні метаболіти як засоби, здатні надати захисну дію щодо хряща.

У численних дослідженнях фармакологічних ефектів глюкозаміну встановлено сприятливий вплив на метаболізм хряща – посилення анаболічних та ослаблення катаболічних процесів. Встановлено стимуляцію глюкозаміном синтезу протеогліканів та колагену, підвищення продукції компонентів позаклітинного матриксу. Глюкозамін виявляє також помірну протизапальну дію на різних моделях запалення.

Відомо, що хондроїтин сульфат стимулює синтез природного мастила хряща – гіалуронової кислоти та протеогліканів та інгібує дію протеолітичних ферментів, значно знижує активність хондроїтінази у синовіальній рідині. Цікаво, що хондроїтин сульфат має виражений тропізм до тканин, багатих глікозаміногліканами і, зокрема, до суглобового хряща. При цьому зазначено, що хондроїтин сульфат бере участь також у процесі мінералізації кістки, регулюючи кальцієвий баланс та сприяючи процесам окостеніння.

Крім того, у дослідженнях було встановлено, що хондроїтин виявляє протизапальну активність, а також знижує больовий синдром.

Інші дослідження показали, що хондроїтин сульфат і глюкозамін мають не лише симптоматичну дію, але також здатні сприятливо вплинути на метаболізм хряща, відновлюючи його структуру та нормалізуючи обмін. Зрештою, ці хондропротектори справді надають захисну дію щодо суглобового хряща, перешкоджають його руйнуванню та сприяють його відновленню.

Спільне застосування хондроїтину сульфату та глюкозаміну забезпечує більш швидке насичення організму хондропротекторами порівняно з дією одного компонента, а також більш виражений клінічний ефект. Їхнє спільне призначення показано при необхідності посилення дії, коли ефект одного препарату недостатній. Такий підхід дозволяє знизити дозу кожного препарату.

Метилсульфонілметан (МСМ), що входить до складу засобу Колаген Морський Спортмістить у своєму складі сірку, необхідну для формування сполучної тканини.

Прийом ЧСЧ допомагає уповільнити вікове зниження рухливості та гнучкості суглобів та зв'язок, продовжити їх молодість. Крім того, сірка бере участь в утворенні хондроїтину та глюкозаміну – компонентів хрящової тканини, що забезпечують свободу та безболісність рухів.

Завдяки активній участі сірки у процесах оновлення тканин, прийом ЧСЧ допомагає підтримати функціональний стан суглобів у нормі, запобігти виникненню болю, прискорити відновлення суглобів та м'язів після тренувань та інших важких фізичних навантажень.

Крім того, достатнє надходження сірки в організм допомагає зберегти здоров'я шкіри та нігтів, блиск волосся. Також ЧСЧ сприяє виробленню власного колагену, підтримуючи молодість шкіри.

Без коментарів
Залишити коментар

ukUkrainian